גורמי מחלות - פתוגנים

פתוגנים (וירוסים, פטריות, חיידקים וטפילים) תוקפים בעלי חיים בעיקר במצבי עקה. לכל פתוגן מחזור חיים אשר כולל זמן דגירה בבעל החיים ותקופת מחלה בה נראים סימנים קליניים. שלב המחלה הוא השלב בו רמת הפתוגן הגבוהה ביותר והגוף מנסה להלחם בו ולפעמים ללא הצלחה. בשלב זה יש צורך במקרים רבים לתגבר את הגוף באנטיביוטיקה וטיפולים תרופתיים אשר גם להם תופעות לוואי המחלישות את בעל החיים. אבחון מוקדם ומדויק של הפתוגן יכול לסיעה להצלחת הטיפול במחלה ולאפשר מתן תרופה נכונה ויעילה, אבחון מוקדם יכול אף למנוע את הופעת המחלה מראש. בשונה מרוב השיטות הנפוצות אשר מתבססות על זיהוי תגובה חיסונית לפתוגן או אבחון בעקבות סימנים קליניים, אבחון מולקולארי מזהה בצורה הרגישה ביותר את נוכחות הפתוגן. זיהוי מולקולארי של הפתוגן יוביל לטיפול יעיל יותר ומאפשר אבחון מעקב אחר יעילות הטיפול בזמן אמיתי.

 
לקוחות יקרים! אם לא מצאתם ברשימת המחלות פרטים אודות מחלה מסוימת אותה ברצונכם לבדוק, פנו אלינו באמצעות הטופס האלקטרוני בלחיצה על הקישור ואנו נבחן את האפשרות להתאים עבורכם את הבדיקה.

בקרוב תועלה לאתר רשימה מפורטת של רשימת המחלות הניתנות לבדיקה במעבדה.
קרניאלי וט בע"מ רפואה וביוטכנולוגיה - המחלקה לאבחון מולקולרי וטרינרי | ת.ד 1121 קרית טבעון, 36015 | טלפון: 04-9536166 | דוא“ל: info@karnieli.com

הצהרת נגישותהאתר נבנה על ידי אינדיגו עיצוב ואתרים